Mobil

Osram Cool Blue jako náhrada xenonových výbojek

Řidiči se dělí do několika základních kategorií. Do té první se řadí lidé, kteří mají řidičské oprávnění a vozidlo používají jen jako dopravní prostředek. Nedbají příliš o jeho vzhled a řeší jen nejnutnější technické závady a problémy. Druhá skupina je nejpočetnější, jsou to řidiči, co občas zajedou do myčky, vyluxují a umyjí interiér, dbají na dobrý technický stav, ale stále je jejich vůz jen technickým prostředkem, aby je dopravil tam, kam potřebují.

cesta

A pak existuje skupina automobilových nadšenců. Pro ně je auto, možno říci, životním stylem, nevšedním hobby. Těší se na každý kontakt s ním, třeba i na krátkou projížďku. Je stále jako nové, naleštěné a vyzdobené doplňky. Aby mohlo vyniknout v běžném provozu, je třeba na něj upozornit a v tu chvíli se výborně hodí xenonové výbojky. Ty však vyžadují speciální reflektor s odlišnou technologií, než u halogenových žárovek. Nevýhodou jsou rovněž vysoké pořizovací náklady.

Bezpečnější jízda s autožárovkami Osram

Vynikající možností, jak docílit velmi obdobného xenonového efektu a přitom výrazně ušetřit, jsou halogenové žárovky Osram Cool Blue Intense. Napodobují poměrně věrohodně xenony, světlo je výrazně bílé, lehce namodralé, s teplotou chromatičnosti 4200 K. Velkou předností tohoto typu osvětlení je rovněž bezpečnost – řidiče nezasahuje únava tak, jako u běžných žárovek s teplým odstínem barvy světla. V záři světlometů dobře vynikají kontrasty osvětlených předmětů, což je důležité u včasného rozeznávání překážek na silnici – zvířat, chodců a cyklistů. Lépe se také rozlišují nerovnosti vozovky, svislé i vodorovné značení, které dobře odráží světelný kužel.

přední světlo

Výrobky lze použít do jakéhokoliv světlometu pro halogenové autožárovky, jsou homologované pro provoz na pozemních komunikacích po celé Evropě i v zámoří. Nevýhodou je pouze nižší životnost, která je běžným jevem u všech typů žárovek, jež poskytují lepší světelné parametry ve srovnání s běžnými modely.