Kam se vydat z ruzyňského letiště autem na výlet

Ruzyňské letiště v Praze se nachází ve velmi výhodné poloze, dá se říci, že přímo na strategickém místě, odkud lze podnikat výlety autem po okolí. Letištní areál navazuje na dálnici D7, a je zároveň v blízkosti dálnic D0, D5 a D6. Tyto rychlostní komunikace vás propojí se západní částí České republiky ve velmi krátké době a toho lze využít i v situacích, kdy například chcete prožít zajímavý den s vašimi přáteli ze zahraničí, kteří na ruzyňské letiště přilétají. Kromě historických památek v Praze, které si vaši blízcí mohou prohlédnout za každého počasí, byste měli využít slunečných a teplých dnů k návštěvě přírodních krás, kterých má naše vlast bezpočet.

krása Českého středohoří

České středohoří – toto velmi nápadné a malebné pohoří v okolí Prahy můžete pozorovat i z jedoucího auta z autopůjčovny letiště Praha, a vůbec z něj nemusíte vystupovat. Některé vrcholky samozřejmě můžete navštívit, doporučit lze zejména bájný kopec Radobýl, nejvyšší horu Milešovka, kopce Raná nebo Klapý, záleží na vaší kondici a fyzických možnostech a samozřejmě i na vaší náladě.

Karlovy Vary

Krušné hory – z této rozsáhlé oblasti podél západních hranic s Německem vám doporučujeme Jáchymov, Boží Dar a Klínovec. Výlet můžete spojit s projížďkou do obcí Loučná pod Klínovce a Kovářská, odkud je zajímavý pohled na krušnohorské panorama nejvyššího vrcholku Klínovce a na zpáteční cestě byste mohli zavítat do bazénu hotelu Thermal, který je přístupný pro veřejnost každý den mezi 9. a 23. hodinou. Bazén je umístěn na střeše hotelu, odkud je fantastický výhled na celé město, obklopené kopcovitým zalesněným terénem.

Křivoklátské lesy – jsou součástí Křivoklátské vrchoviny a jejich centrem protéká řeka Berounka. Z pražského letiště jsou tato místa dobře dostupná po dálnici D5 a D6 a doporučit k prohlídce bychom vám mohli zříceninu hradu http://www.radynacestu.cz/magazin/10-duvodu-proc-navstivit-spanelsko/ Krašov, Skryjská jezírka, Nezabudice, hrad Křivoklát, obce Zbečno a Sýkořice, odkud lze sledovat velmi malebná říční údolí.