Koupili jste auto bez tažného zařízení?

Vyhlídnete si starší ojeté auto a protože se vám líbí, tak si je koupíte, ale už předem víte, že mu něco chybí, co budete potřebovat. Co to je? No třeba tažné zařízení. Koupíte-li auto, které nemá tažné zařízení, není to žádný velký problém, protože tažné zařízení vám může namontovat každý certifikovaný autoservis. Pokud jste např. cyklista, jistě tažné zařízení za autem oceníte, protože nahazovat kola na střešní nosiče, to je zvlášť pro lidi menší postavy velmi náročný úkon, zatímco naložení kol, která budou umístěná na tažném zařízení, to zvládne naložit i trpaslík.

vozík

Tažné zařízení Octavia vám nemůže na auto namontovat jen tak někdo, protože tažné zařízení musí splňovat řadu norem a předpisů, přece nechcete, abyste zapojili za auto přívěs a ten někde cestou ztratili i s kusem auta, nehledě na to, že byste ohrozili řadu dalších řidičů, kteří by jeli za vámi. Koupě ojetého vozu je vždy trochu riskantní, protože většinou nevíte, kdo a jak s autem jezdil, ale pokud auto prohlédnete se svým automechanikem a neshledáte žádný problém a jediné, co autu chybí, je tažné zařízení, nemusí to být důvodem proč auto nekoupit. Tažné zařízení je jednou z věcí, která se dá na autě lehce dořešit.

tažné zařízení

Tažné zařízení ocení nejen cyklisti, ale i stavebníci, kteří potřebují občas na přívěsném vozíku dovézt pytel cementu nebo písek. Tažné zařízení nepotřebují všichni řidiči, proto nebývá do aut montováno v základní výbavě. https://www.megapixel.cz/cim-potesit-zamestnance-na-konec-roku-sahnete-po-nove-vybave Někdo si jej přikoupí už při koupi nového vozu v rámci doplňkové výbavy a někdo si je nechá namontovat časem, až jej začne potřebovat, nebo při koupi staršího ojetého vozu. V chudších zemích, kde se v autě, na autě i za autem vozí téměř vše, se bez tažného zařízení žádné auto neobjede. Můžete dokonce najít auta, které mají tažné zařízení udělané podomácku někde v garáži. Vy to rozhodně nedělejte a potřebujete-li namontovat na vaše auto tažné zařízení, najděte si profesionální autoservis.