Mobil dnes a zítra

Myslíte si, že s mobilním telefonem je to o dost lehčí? Taky si vzpomínáte na doby, kdy vůbec nebyl populární mobil? Já ano. A já jsem totiž vyrůstala ještě naštěstí v té době, kdy nebyly vůbec mobilní telefony. A vy se jistě divíte, proč říkám, že jsem měla štěstí, že jsem vyrůstala v době bez mobilu. Ano, je to tak, protože jsem alespoň měla čas na své kamarády. A vy si asi říkáte, že taky máte na své kamarády čas, i když máte mobilní telefon. To je sice pravda, ale musíme všichni uznat, že bez mobilu to přátelství s dětmi a dospělými bylo lepší. A nebylo něco online, ale bylo to všechno na život.

Velmi často volám kamarádkám.

Z očí do očí. Říká se, že přátelství naživo je opravdu lepší než si jenom pouze s někým psát přes počítač anebo přes mobil. Já sama jsem byla vždycky zastáncem toho, že lidé se mají potkávat spolu osobně tváří tvář, a ne přes počítač anebo online přes mobil. Ano, mobilní telefony jsou perfektní v tom, že nás spojují.

Mám kvalitní smart phone.

Že nás spojí během chviličky. Ale zase je nevýhoda to, že lidé nejraději sedí pouze jenom doma a volají si. To pak taky tloustnou a jenom sedí doma na zadku a nic nedělají. Dříve to bylo lepší. Pamatuji si, že když jsem třeba chtěla jít ven, tak jsem musela se zastavit za kamarádkou domů, protože jsem jí nemohla, jak zavolat. A my jako děti jsme doma neměly u rodičů ani pevnou linku. Natož nějaké mobilní telefony. Svůj první mobilní telefon jsem měla ve svých sedmnácti letech a dostala jsem ho k narozeninám. Byla jsem opravdu nadšená, protože v ulici jsem byla jako první dítě, kdo měl mobilní telefon. A vy si třeba pamatujete na svůj první mobilní telefon? Myslím si, že dříve to byly takové mobily, že měly ještě takovou tu pověstnou anténu a nedaly se vůbec nosit v kapse u kalhot. A taky si pamatuji, jak jsem měla mobil, ale stále v něm nebyl kredit. takže jsem měla mobil spíše jenom na ozdobu.