Senioři by se neměli nechat stěhovat sami

a ad>

Stěhování je samo o sobě velmi náročné i pro zdravého a zdatného chlapa, natož pak pro seniory. Tito lidé bývají pohybově omezení, mohou trpět různými zdravotními obtížemi, vyžadují dietní režim a potřebují delší čas pro rekonvalescenci a odpočinek. Zatížit je stěhováním jim může přivodit i hospitalizaci v nemocnici.

Žádný senior by se neměl stěhovat na vlastní pěst a tito lidé by měli být v péči příbuzných, kteří na tento proces stěhování seniorů dohlédnou. Senioři také mohou být zapomnětliví a mohou trpět úzkostmi a depresemi z jakékoli změny, proto se jim věnujte s maximální laskavou péčí. Neklaďte na ně vysoké nároky a snažte se jim situaci maximálně usnadnit i jinak:

krabice na stěhování

Vezměte je někam na výlet – zatímco necháte v poklidu pracovat stěhovací firmu, se kterou bude v kontaktu některý člen rodiny, vy se můžete vydat společně se svými rodiči či prarodiči do míst, jež je oslovují. Předem si zmapujte, kam by se rádi podívali, a tuto představu pak realizujte.

kontakt se seniory

Pomáhejte s vybalováním věcí – stěhovací firma vám může vypomáhat s montáží a demontáží nábytku, ale vybalit věci z krabic a uklidit je na své místo byste měli spíše vy. Toto je velmi vítaná pomoc, protože je poměrně fyzicky náročná kvůli neustálému pobíhání a stoupání na židli nebo na štafle, pokud je nutné předměty ukládat do horních fochů nábytkových skříní.

Pozvěte je do cukrárny nebo do čajovny – zdravý ovocný dortík a vhodný bylinkový nebo ovocný čaj mohou prospět každému z vás a lidem v seniorském věku to jistě udělá radost. Nenechávejte je osamocené a dejte jim najevo, že o ně máte zájem, že nejsou pátým kolem u vozu. Cukrárna nebo čajovna je ideální prostředí, kde přijdete na jiné myšlenky, odpočinete si a třeba se spolu domluvíte na dalších pracích, které by byly v seniorské domácnosti zapotřebí, například malování nebo pokládka nového koberce.