Audioknihy – co to vlastně je?


u uiv=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Co jsou to vlastně ty audioknihy? Audioknihy jsou nahrávky, kdy jsou klasické knihy namluvené do audio stopy, abyste si je mohli kdykoliv poslechnout, přehrát a můžete tak ušetřit spoustu času. Ti, kteří dané audioknihy namluví, jsou pečlivě vybíráni, tak, aby se jejich hlasový projev hodil k hlavním postavám knihy. Není výjimkou, že audioknihu namluví i více osob.

audioknihy

Pokud jste nadšení knihomolové a chcete s knihami strávit co nejvíce času, jsou audioknihy skvělým řešením pro vás, kdy se můžete ponořit do příběhů i v čase, kdy nemůžete držet knihy v ruce. Takže například u práce, u řízení auta, u úklidu, vaření a podobně.

Velmi oblíbené jsou audioknihy také u sportovců. Zejména u běžců. Někdo potřebuje k tomu, aby dokázal sportovat tu správnou, motivační hudbu, někdo jiný zase ocení dobře namluvenou a zajímavou audioknihu. Jak to ale dělat, když si pouštíte audioknihu z mobilu, a nemáte si ho při běhu kam dát? Můžete si zakoupit sportovní oblečení s kapsami, například legíny nebo bundu a také existují speciální nepromokavá pouzdra, které si připevníte na ruku a do něj umístíte telefon.

poslech hudby

Kde ale můžete sehnat nejrůznější audioknihy? Bohužel, v současné době nejdou audioknihy vypůjčit přes služby veřejných knihoven, jako je tomu třeba u e-knih. Audioknihy zdarma nabízí například Audiolibrix nebo Dvojka. Většinou se jedná ale o starší tituly a výběr není nijak velký. Dále existuje spoustu webových stránek, jako třeba zmíněná Audiolibrix nebo Audiotéka, kde si můžete jednotlivé audioknihy zakoupit. Audiolibrix také nabízí možnost předplatného, při kterém získáte vybrané audioknihy za výhodné ceny. Slušný počet audioknih najdete také na YouTube. Ne vždy tam bývají ale nahrávky kompletní, ovšem při troše hledání tu můžete najít skvělé kousky. Ty si můžete poslechnout, pokud máte YouTube premium, nebo si je stáhnout do svého telefonu pomocí YT downloader online.