Jsou modely aut dobrou investicí?

Současná ekonomická situace dopadla těžce snad na každého z nás. Mnozí se obávají budoucnosti a tak se snaží uložit své peníze do něčeho, co hodnotu ztrácet nebude, nýbrž ji bude získávat. Jednou z možností jsou nejrůznější sběratelské předměty. Není náhodu, že se právě v této době rozmohlo sbírání prakticky čehokoliv, od víček až po různé kartičky se sportovci http://www.martinus.cz/knihy/biografie-zivotopisy-sportovci či pokémony. Koneckonců, všichni vidí, jaké hodnoty mají některé kousky. To platí i modely aut, kde u některých jde částka do skutečně astronomických výšin.

Není tedy divu, že v současné době se mnoho lidí rozhodlo své finance uložit právě tímto způsobem. Otázkou však je, zda tato metoda bude opravdu fungovat a skutečně povede k zisku. Podobně jako u mnoha jiných věcí, ani zde totiž není nic jistého. Každý nejspíše začne u těch nejdostupnějších kousků. Ty bývají také nejlevnější. Problém je však v tom, že jich je na trhu skutečně mnoho, což jejich hodnotu snižuje, a to jak tu současnou, tak i budoucí.

ideální graf růstu investic do sběratelství

Pak jsou zde samozřejmě limitované edice. Ty jsou poněkud „bezpečnější“ investicí, avšak jsou také podstatně dražší. Navíc zdaleka ne každý takovýto „speciální model“ nabude na hodnotě. Důležité je totiž nejen to, jaká je jeho nabídka, ale také jaká je po něm poptávka. Pokud se nebude líbit a nikdo jej nebude chtít, pak na ceně příliš nestoupne. Problém je, že je v začátku obtížné odhalit, jakým směrem se bude trend vyvíjet.

výhodná koupě modelu auta

Dalším faktorem je celková popularita daného oboru. Kolik je v naší republice i celosvětově sběratelů modelů aut? Zvyšuje se jejich počet, nebo snižuje? Pamatujme, že čím vyšší je poptávka, tím vyšší je cena.To vše samozřejmě neznamená, že zde nemůžeme vydělat peníze. Můžeme, i když se jedná obvykle o dlouhodobější investice v řádu pěti až deseti let. Avšak pokud skutečně chceme dosáhnout zisku, je potřeba pečlivě vybírat. Je dobré soustředit se pouze na modely, které na ceně s nejvyšší pravděpodobností v budoucnosti stoupnou. Pokud totiž budeme kupovat vše, pak mnohem více proděláme. A to rozhodně ideální není.