Když vám selže klimatizace v autě


Máte rádi retro styl? Tento životní styl a trend moderní doby se objevuje kolem nás snad na každém kroku. V mnoha obchodech můžete zahlédnout nábytek v retro napodobenině, zejména křesla a sedací soupravy, komody, konferenční a noční stolky, skříně či psací stoly. Spolu s nábytkem si lidé s oblibou pořizují retro koberce, domácí spotřebiče, elektroniku, oblečení i obuv.

retro styl

Retro styl vám také může přiblížit i automobil, pokud se jedná o veterána. Milovníků veteránů je v České republice celá řada a kromě muzeí a různých speciálních výstavních akcí si veterány můžete prohlédnout na spanilých jízdách, které pořádají někteří nadšenci v městech a obcích na našem území. Něco jiného je ovšem veterána sledovat, a zcela odlišné to je posadit se do kabiny, zkusit si jej řídit nebo se v něm alespoň svézt.

nohy vystrčené z auta

Svezení v kabině takového starého „embéčka“ Škoda 1000 MB, Škody 1203, Trabanta 601, nebo alespoň novější „stodvacítky“ vám však mnohem lépe připomene onu dobu reálného socialismu, kdy neměli lidé tolik http://www.rozhlas.cz/strednicechy/aktualne/_zprava/v-zajecove-horel-dum-v-nem-zemrela-zena–1778807 starostí, ačkoli, nebo snad právě proto, žili za Železnou oponou.

Ovšem jednu nevýhodu to má, a sice nemůžete v těchto vozech počítat s klimatizací. V horkém létě to pro vás může znamenat docela šok, protože pokud ponecháte svého „veterána“ na slunci několik hodin, uvnitř v kabině může teplota vystoupat až na 70 stupňů Celsia a jízda v takových podmínkách je skutečným vzpomínkovým retro prožitkem.

Retro styl v novém voze

Do nechtěné retro situace se však můžete poměrně snadno dostat i v novém automobilu, který je vybaven klimatizací. Jestliže vám selže klimakompresor 1k0820859f nebo jiná část klimatizačního okruhu, bude to v letním období na delší cestě docela trefná připomínka toho, jak se lidé na silnicích, a to zejména v zácpách a kolonách, kde se popojíždí krokem, cítili v osmdesátých letech minulého století.