Proč nosíme častěji brýle?

V dnešní době nosí brýle opravdu hodně lidí. Určitě jste někdy potkali někoho, kdo nosí brýle, protože je takových opravdu hodně. Stačí se podívat v práci nebo ve škole, kolik vašich kolegů nebo spolužáků nosí brýle a zjistíte, že je to opravdu velké procento lidí. Jistě jste někdy potkali někoho, kdo měl po ruce pouzdro na brýle.

brýle

Pak samozřejmě záleží, v jaké skupině lidí se nacházíte. Každý totiž nosí jiné brýle, někdo nevidí do dálky, a tak nosí brýle na dálku a někdo zase výborně vidí do dálky, ale vůbec nevidí do blízka. Tito lidé nosí brýle na blízko, tedy většinou když jsou něco číst a podobně, nebo jdou dělat nějakou titěrnou práci. To, jaký zrak zrovna používáme https://www.prozeny.cz/clanek/oralni-erotika-v-hlavni-roli-proc-pri-libani-pouzivame-jazyk-40610 se právě odrazí od toho, jaké brýle budeme v budoucnu potřebovat a jaký zrak se nám zhorší. Pokud se nám zhorší zrak do dálky, potřebujeme brýle do dálky, tedy je nosíme pořád (kromě čtení a podobně). Většinou se tomu děje, když se hodně díváme nablízko a celý život prakticky jen ostříme. Pokud pracujete tedy na počítači, dost možná máte brýle na dálku, protože trénujete zrak jen na blízko. Většina mladých má tedy brýle na dálku, protože dnešní generace sedí u monitoru a trénuje spíše zrak na krátkou vzdálenost.

brýle

Starší generace zase mívá horší zrak na blízko, protože dříve se většinou pracovalo v různých fabrikách a venku, kde se lidé dívali do dálky a nepotřebovali se prakticky zaměřovat na nic, co by bylo na blízko. Proto většinou starší generace nosí brýle na čtení, protože jak byli mladší, netrénovali zrak na blízko, ale byli zvyklí se dívat pouze do dálky.

Pak je třetí možnost, proč lidé nosí brýle, a to je ta, že jsou jednoduše staří. S přibývajícím věkem se zhoršuje zrak, to je obecně známo. Ono se prakticky zhoršuje úplně všechno, nejen zrak. Takže není žádné překvapení, když se starému člověku zhorší zrak. Většinou ale starý člověk opět používá brýle na blízko, tedy na čtení, protože to je právě ta generace, která potřebovala jen zrak na dálku a nedívala se na nic moc na blízko.