Piknik na koberci s přáteli

Představte si, že se sejdete v domě, který obýváte, ve větším počtu s vašimi přáteli, a uspořádáte pro ně víkendový piknik. Delší dobu jste se neviděli a těšíte se, jak si zas po dlouhé době vyměníte své životní prožitky. Může to probíhat třeba tak, že společně připravíte těsto na palačinky a budete je následně servírovat v obývacím pokoji. A protože se vás tu sejde víc, klidně je můžete mít na servírovacím podnosu položené na koberci.

svinutý koberec

Ostatně, není to vůbec špatný nápad, když tu budete mít při ruce ubrousky a průběžně při ujídání palačinek budete na podlaze skládat vaše oblíbené puzzle, které někdo z vás přivezl jako drobnou pozornost. Mezitím se z reproduktorů ozve oblíbený hudební retro titul, anebo vyprostíte ze šuplíku starý gramofon a připomenete si dobu černobílých filmů z první republiky a hudební produkci Jaroslava Ježka , Voskovce a Wericha.

kočka na koberci

Může to být báječný večer plný zábavy a vzrušení, můžete se tu bavit třeba do půlnoci a teprve v půl druhé ráno se vám podaří usnout, když mezitím na koberci rozestelete matrace pro dočasné přespávání vašich hostů. Může vše probíhat v úžasném rytmu, pokud bude koberec čistý a voňavý.

Tímto jsme vám chtěli jen naznačit, jak zásadní je udržovat koberce v bytě průběžně v čistotě, protože se může stát, že k vám zavítá návštěva neočekávaně, anebo se ohlásí, ale jen tři dny předem, jenže váš koberec zrovna nebude v dobré kondici. Byl by to pořádný trapas, kdybyste uspořádali piknik mezi vyšlapanými cestičkami, zašlými skvrnami od rozlité kávy a omáčky a navíc s odérem, který každému napoví, že se po koberci proháníte naboso. Nenechávejte nic náhodě a i pro váš vlastní dobrý pocit mějte koberce čisťounké, jako když jste je právě pořídili v obchodě. V současné době již existují stroje čištění koberců v Praze 6, s nimiž zbavíte vlákna koberců i těch nejvíce zašlapaných nečistot.