Stěhování rekreační chaty spojené s vyklízením


Zakoupili jste rekreační chatu, např. ve Středočeském kraji, nedaleko Prahy v některé z atraktivních lokalit např. v křivoklátských lesích, a máte v plánu se tam rovnou nastěhovat k trvalému pobytu? Proč ne, bude to jistě vítaná změna, zvláště pokud jste bydleli ve městě a chcete žít blíže přírodě mimo městský shon. Jenže co když se vyskytne nějaký problém, například bude chata v den jejího předávání plná harampádí, které vám tu bývalý majitel zanechal, a nemá se k tomu, aby jej vyklidil?

lepenková krabice pro stěhování

Nežli se dohadovat a situaci komplikovat, raději ustoupíte pro klid v duši, a povoláte pro vaši akci stěhovací firmu. Jak si v takovém případě konkrétně počínat?

Za prvé byste měli stěhovací firmě oznámit datum předávání chaty s tím, že se může stát, že bude zapotřebí nejen přestěhovat vaše věci z městského bytu, ale i chatu vyklidit. Vždy je lepší předložit tu horší variantu, aby na ni byli stěhováci připraveni.

stěhování na klíč

Za druhé objednávku stěhování si zajišťujte zhruba měsíc až šest týdnů předem, aby se nestalo, že na vás nebudou mít stěhováci čas.

Za třetí – můžete požádat i o demontáž a zpětnou montáž rozebíratelného nábytku, to se vyplatí v podstatě u všech větších kusů nábytku, jako jsou šatní skříně, komody, psací stoly, postele či konferenční stolky. Rozebráním nábytku zabráníte poškození spojovacích součástí a prodloužíte jejich životnost.

Za čtvrté – pokud budete potřebovat balicí materiál, stěhovací firmy levného stěhování v Praze jej obvykle dovedou zajistit v potřebném rozsahu. Například kartonové krabice vám pronajmou a mohou vám darovat, anebo za rozumnou cenu prodat i větší množství bublinkové fólie, do které zabalíte téměř všechny předměty včetně porcelánu a skla.

Za páté – pro stěhovací den mějte nachystanou svačinu a sbalené do pohotovostní sportovní tašky nebo batohu oblečení a obuv na převlečení a přezutí, hygienické a úklidové prostředky, doklady, peníze a osobní cennosti. Nezapomeňte, že stěhovacím firmám se za práci platí obvykle v hotovosti.