Co pro svět znamená hrníček?

Pro každého znamená hrnek něco jiného. Někdo má svůj nejoblíbenější hrníček a z ničeho jiného nepije. Naopak jiný má své hrníčky rozděleny podle nápojů. Z jednoho pije pouze kávu, ze druhého ranní čaj a z jiného třeba horkou čokoládu. Hrníčky jsou oblíbeným dárkem na narozeniny, Vánoce anebo třeba jak odměna v soutěžích. Takové hrníčky se bohužel stávají docela často jenom místem, kam odkládáme drobnosti nebo tužky. Jde o to, že dlouhá léta se ve skříňce nashromáždí tolik hrníčků, že tyto dárkové jsou již nepotřebné, pokud to ovšem není nějaký speciální hrníček.

hrnek na kávu

Takový je ale složité najít. Hrníčky kormě pití nápojů mohou být také užitečné ještě pro další účel v kuchyni. Toto oceníte, pokud kuchyni nemáte ještě plně zřízenou a chcete na nedělní odpoledne připravit buchtu nebo moučník. Dají s totiž použít i jako odměrky. Dokonce jsou vytvořeny i kuchařky, které s tímto měřením počítají a všechny ingredience již v těchto mírách uvádějí. Možná Vás napadá otázka, ale jak poznat, co míra hrníček znamená? Na tom vlastně zas tak příliš nezáleží. Tyto recepty jsou udělány tak, aby spíše než úplně přesné množství k sobě pasovaly poměry jednotlivých přísad.

šálek na kávu

Nutné je říct, že ne každý hrníček se hodí na všechny nápoje. Některé jsou speciálně připraveny na to, aby se z něj pilo například cappuccino. Mají na to speciální velikost a tvarem také odpovídají. Obzvlášť u kávy je tento aspekt velmi důležitý. Tím, jak je v dnešní době kult kávy široký, je pro některé gurmány úplnou urážkou, když dostane určitý typ kávy v hrníčku, do kterého nepatří. Například hrnky na espresso Vám ve skříňce nemohou chybět. Jistě totiž přijde moment, kdy se u Vás doma na návštěvě objeví právě takový milovník kávy a Vy se budete moct jako hostitel blýsknout, když právě takové hrníčky budete moct vytáhnout.