Jak se chránit během menstruace?

Vložky a tampony jsou světově známé menstruační pomůcky, které znají ženy snad na celém světě. Používají je od první menstruace až do té poslední. Na trhu jsou desítky výrobců, kteří vyrábí vložky i tampony různé kvality a různých vlastností. Na trhu najdete klasické pomůcky, které jsou ale vyrobeny z bělené buničiny, či dokonce parfémované. Všechny tyto pomůcky nejsou zrovna zdravé, a neměly by se používat nejlépe vůbec. Jenže co místo toho používat?

Skvělý je i kalíšek
V posledních letech zažil obrovský boom menstruační kalíšek, který se velmi snadno používá. Zavede se podobně jako tampon a až se naplní, vyjme se a vyleje. Tato metoda ale nevyhovuje všem, protože je třeba kalíšek po použití důkladně umýt, což může být někdy problém. Co tedy používat?

žena v kalhotkách

Pokud chcete být během menstruace 100% chráněná před nehodou, zvažte kalhotky. Jsou vyrobené z vysoce savého materiálu, který zachytí vše, co je potřeba, a to včetně pachu. Zajímá vás, jak fungují menstruační kalhotky?
Žádné extrémní překvapení se nekoná, fungují totiž úplně stejně jako klasické kalhotky, jen s tím rozdílem, že pojmou spoustu tekutiny, která by u běžného prádla protekla. Díky několika vrstvám savých látek se nemusíte bát žádné nehody. Stačí je nasadit a můžete fungovat úplně normálně. Můžete s nimi bez obav prožít celý den.

menstruační tampon

Jak často se mění? Je potřeba mít vždy dostatek kalhotek, aby sedaly včas vyměnit za čisté. Zpravidla jedny kalhotky pojmou stejné množství tekutiny jako tampon či vložka, takže pokud váháte s množstvím kalhotek, které si budete chtít objednat, musíte znát spotřebu vložek a tamponů. Těšit se můžete na několik barev i střihů, které vám budou slušet a budou skvěle plnit svoji funkci. Menstruační kalhotky jsou z České republiky, nestojí mnoho a vydrží vám spoustu let – a proto jsou tolik oblíbené mezi ženami.