Když vám nájemník zanechá v bytě nepořádek

Kdybychom se vás zeptali, co si obecně myslíte o lidech v naší zemi, možná byste odpověděli tak trochu vyhýbavě. Záleželo by totiž na tom, o koho se konkrétně jedná. Mezi námi se objevují lidé velmi slušní, pracovití, skromní, důslední, přátelští, ochotní pomáhat lidem v nouzi a také si plnit své závazky. A na druhé straně mince naleznete jedince zcela nezodpovědné až téměř nesvéprávné, psychicky labilní, závistivé, úmyslně zlé a mnohdy až s kriminálními sklony.

klíče od bytu

Pokud koupíte byt a nachází se v něm nájemník či nájemníci, máte možnost jim po dodržení výpovědní lhůty nařídit opuštění prostor a vyklizení bytu tak, aby v něm zůstalo pouze základní vybavení, tedy zejména svítidla, kuchyňská linka, toaleta a funkční vybavení koupelny.

Slušní nájemníci si zajistí nové bydlení a byt vyklidí k oboustranné spokojenosti. Ostatně, je to i v jejich zájmu, protože si ani sami sobě nezpůsobí problémy a budou moci dál žít v poklidu. Jenže nájemníci jsou různí a narazíte-li na nějakého floutka, nebudete to mít jednoduché. Může se stát, že v bytě zůstane nejen nepotřebné vybavení, kterého se chtějí zbavit, ale také i značný nepořádek. Dokonce tu můžete narazit i na drogy, jedy a další nebezpečné chemikálie. Co s tím?

nepořádek v bytě

Požádejte o pomoc profesionály

Jestliže je tato situace nad vaše síly, s vyklizením bytu spěcháte anebo se dokonce těchto věcí štítíte, můžete požádat profesionální firmu vyklízení bytů v Praze. Ta si poradí se vším a počítá i s tím, že se uvnitř budou nacházet předměty nebezpečné povahy. Pochopitelně, kdyby byl v bytě muniční granát, firma by přivolala policejního pyrotechnika, ovšem u předmětů, jako jsou kanystry s benzínem nebo staré vyřazené zářivky, není nutné policii volat, a firma zajistí jejich odvoz do míst, kde se ukládá nebezpečný odpad.

Jediné, s čím vám vyklízecí firma nepomůže, jsou plynové spotřebiče, pokud je chcete odpojit a zlikvidovat. Na to musíte přivolat instalatéra.