Proč je rozumné postavit betonový plot na klíč

O výstavbě betonového plotu se uvádí, že je snadná, a že probíhá podobně, jako stavebnice. To je fakt, a navíc nepotřebujete žádnou maltu ani lepidlo, ale přece jen to neznamená, že je to práce vhodná pro amatéry bez zkušeností a technického vybavení. Proč raději využít výstavbu betonového plotu na klíč Montazmpc.cz?

betonový plot

Protože si vylámete zuby při výkopových pracích

Výkopové práce vám mohou, obrazně řečeno, vylámat zuby. Anebo doslova, pokud například uklouznete na jílové zemině a dopadnete ústy přímo na násadu krumpáče. Při výkopových pracích pro betonové sloupky můžete narazit na tvrdý jíl, skalnatý terén, na velké balvany, na stavební navážku zbytků cihel, pletiva a úlomků betonu atd. Náročné bude i kopání výkopů ve svažitém terénu nebo tam, kde dochází k sesuvům půdy, a je zapotřebí vytvořit pažení.

rostliny na zdi

Protože nejste Herkules

Znáte lepidlo Herkules? Patří k nejlepším na trhu a jeho název souvisí s bájnou postavou siláka Herkula, který doslova skály přenášel. A stavět betonový plot, to už vyžaduje skutečnou sílu, musíte totiž do výšky zvedat jednotlivé betonové bloky, vážící téměř metrák, a ve dvou lidech je to pěkná zabíračka. Profesionálové však na to mají potřebnou techniku, oplocení obvykle staví pomocí autojeřábu, nebo k tomu mají ukotvený elektrický kladkostroj. Pro amatéry je to opravdová dřina, a pokud byste chtěli postupovat tímto stylem po celé délce parcely, řekněme např. u pozemku o rozměrech 25 x 40 metrů, můžete to odnést na vlastním zdraví.

Zajišťování potřebné techniky

Jestliže se amatér nakonec rozhodne pro výstavbu svépomocí s využitím potřebné techniky, bude to organizačně i finančně náročné, protože bude nutné obstarat kromě autojeřábu také paletizační vozík nebo traktor s paletovým nakladačem, kterým složíte materiál dovezený na stavbu kamionem. Palety nemůžete skládat ve dvou lidech ručně, každá z nich může vážit téměř dvě tuny.