Proč si pořídit dům zrovna v Chorvatsku

Nemovitosti na prodej v Chorvatsku vás mohou dovést k zamyšlení, proč nakupovat rekreační objekt, či přímo dokonce dům k celoročnímu bydlení, právě tam. Proč zrovna Chorvatsko, proč dát přednost této zemi, a ne jiné?

Příjemné podnebí – Komu vyhovuje spíše teplo a rád se od jara do podzimu pohybuje v přírodě i v obydlených oblastech spíše v krátkých kalhotách, v tričku a naboso, Chorvatsko je tím pravým místem. Mít na sobě jen lehký oděv je také příjemnější a rozhodně člověku přirozené, mnohem víc, než neustále chodit navlečení ve svetrech a bundách.

dívka u moře

Úspora energií – největší položkou v rodinném rozpočtu jsou platby za energie a potraviny. O cenách potravin se není nutné zmiňovat, ovšem máte-li vlastní dům se zahradou, můžete si např. ovoce a zeleninu vypěstovat sami. Horší je to s energiemi, tam mnoho možností na výrazné úspory není, i když je možné topit dřevem a využívat fotovoltaiku či tepelná čerpadla, ale přece jen jednou z nejvýznamnějších úspor za vytápění je přestěhovat se do „teplých krajin“ tak, jak to provádí někteří tažní ptáci. Můžete to udělat například jako Stehlík obecný, ten od nás odlétá do Chorvatska, aby tu přečkal chladnou zimu a mrazivé počasí. V Chorvatsku rozhodně nebudete platit tolik za vytápění, jako u nás.

moře v Chorvatsku

Krásná příroda – nejen u moře, ale i ve vnitrozemí je co objevovat. Krásná příroda vám tu učaruje a můžete tu podnikat výlety autem i pěšky.

Plitvická jezera – kdo ještě nic neslyšel o Plitvických jezerech, měl by zhlédnout film „Poklad na stříbrném jezeře“ z roku 1962. Až si film stáhnete a pustíte, jistě pochopíte, proč se o něm v souvislosti s Chorvatskem zmiňujeme.

Moře na dosah ruky – a konečně do Chorvatska jezdí lidé především kvůli mořské hladině, kterou v České republice nemáme a ani mít nemůžeme. Bylo by asi zbytečné komentovat, čím vším dokáže moře okouzlit a motivovat.